Nektari Anzer Kestane Balı


FİYAT : 130 TL

Sipariş Ver product-image

Nektari Anzer Kestane Balı

Ürün Bilgisi


Kestane Balı, kestane ağaçlarının yoğun olduğu bölgelerde üretilir. Bilinen en güçlü antioksidanlardan biri olması sebebiyle vücut direncini artırma üzerindeki etkisi kısa sürede görülür. Kestane balı, yerli ve yabancı pek çok araştırma grubunun ilgisini çekmiş, birçok üniversitede çeşitli deneylere tabi tutulmuştur. Yapılan araştırmalarda B.Hemolotikstreptecoc’lara karşı oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir.

 


–    B ve C vitaminleri açısından zengin bir bal türü olan kestane balı;
–   kasları güçlendirir,
–   kan dolaşımını düzenler,
–   mide ve karaciğer yorgunluğunu giderir,
–   bağışıklık sistemini güçlendirir,
–    grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarına karşı direnci artırır.


Uzmanlar özellikle mevsim değişimlerinde düzenli olarak kestane balı tüketilmesini öneriyor.
Kestane Balı’nın soğuk algınlığı ve öksürük üzerindeki mucizevi etkileri Pennsylvania Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan doktorların da araştırmalarına kaynak olmuş ve bu araştırmalar neticesinde bir tatlı kaşığı kestane balı ile öksürük tedavisinde önemli aşamalar kaydedildiği ortaya çıkmıştır. Öyleki Bonn Üniversitesi’nde yapılan analizlerde Kestane Balı’nın cilt yaralarını iyileştirmede ve tedavi etmede kestane balı’nın antibiyotiklerden daha etkili olduğu rapor edilmiştir.

 


Kestane Balı ülkemizde özellikle Karadeniz Bölgesi’nde yüzlerce yıldır kullanılan geleneksel bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Pek çok evde şifa niyetine kestane balı bulundurulur. Günümüzde uzmanların yaptığı araştırma ve analizler, karadenizde geçmişten günümüze gelen bu alışkanlığın ne kadar faydalı olduğunu gözler önüne seriyor.

 


Alman Bonn Üniversitesi’nde Kestane Balı’nın antibiyotik etkisi üzerinde yapılan araştırmalar, bilinen birçok antibiyotiğe karşı direnç kazanmış olan bakterilerin bulaşık olduğu kronik yaraların dahi birkaç hafta gibi kısa sürelerde tamamen iyileştiği kanıtlanmıştır. Yine Bonn Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar neticesinde Kestane Balı’nın ölü dokular üzerindeki etkisi incelenmiş ve bu dokuların kısa süre içerisinde yenilendiği görülmüştür.Ücretsiz Kargo

7/24 Destek

Kapıda Ödeme

Hologramlı Orjinal Ürün

Telefon : +90 312 434 0 333